נושא הנגשת אתרים הוא ללא ספק הנושא המדובר ביותר בעולם הדיגיטל, אולם הוא מביא איתו שאלות ותהיות רבות לכל בעל עסק המחזיק ברשותו אתר אינטרנט. חברת "ארדון" כאן כדי לעשות לכם סדר בכל הבלגן ולספק לכם את המידע הכי עדכני שיש! אז בואו נצא לדרך…

נתחיל בעובדות. נגישות האתר חייבת להיות על פי דרישות חוק הנגישות בסעיף 35 ורמת תקינה A, AA, AAA. מדינת ישראל יישרה קו בשנת 2013 עם מדינות נוספות ברחבי אירופה לגבי חוק נגישות, על מנת לאפשר לבעלי מוגבלויות ליהנות מהשירותים הרבים הניתנים ברשת. נושא הנגישות הוא אומנם לא זר לנו, הרי כיום כל מבנה ציבורי או פרטי מחויב להנגיש את האזור עבור בעלי מוגבלויות ונכים, אם זה בקניונים, בתי חולים, מרכזים מסחריים ומקומות נוספים. המטרה – לאפשר לבעלי מוגבלויות ליהנות בכל מקום על אף מוגבלותם.

הרווח של בעלי עסקים מהנגשת האתר

הגדלת חשיפה לאתר החברה

אוכלוסיית בעלי המוגבלויות בישראל מונה כ- 25% מכלל הגולשים ברשת, כך שגם הם יכולים להיות חלק ממאגר הלקוחות שלכם ולרכוש מוצרים או שירותים ואפילו להתעניין במידע המוצע באתר האינטרנט של בית העסק. מיותר לציין כי כל בעל עסק יהיה מעוניין להגדיל את אחוזי החשיפה לאתר שלו, הרי כפי שכולם יודעים, יותר חשיפות = יותר המרות!

אתרים מונגשים נהנים מדירוג גבוה יותר במנועי החיפוש

גוגל מדרגת אתרים מונגשים במיקומים גבוהים יותר, וזאת ביחס לאתרים שאינם מונגשים. למה? מכיוון שחברת גוגל מעוניינת שבעלי מוגבלויות ישתלבו בחברה ושיתאפשר להם לעסוק במגוון תחומים, ובכלל שהם יקבלו תוצאות איכותיות המותאמות להם, ובצדק.

 

negishut_aradon

 

אתר נגיש מבטיח ממשק נוח ויציב לכלל הגולשים

פיתוח אתר נגיש נעשה על ידי שימוש בטכנולוגיות אינטרנט מתקדמות, והוא מאפשר לגולשים ליהנות מחוויית גלישה טובה יותר, וזאת ניתן לראות על ידי הפחתת זמן ועומס על השרת. מעבר לכך, התוכן באתר מוצג בתצורות טובות יותר וזהו נתון קריטי, מכיוון שאחרי הכל, הגולשים מחפשים תוכן איכותי.

אז אחרי שהבנו את כל היתרונות, בואו נראה מי צריך להנגיש את האתר? ומתי?

ראשית, נציין כי החוק נכנס לתוקף ב- 25.10.16.

יש ברשותכם אתר קיים? עליכם להנגיש אותו תוך 36 חודשים מכניסת החוק לתוקף, כלומר עד ה- 25 לאוקטובר 2016.

ביצעתם שינויים ותוספות עד 24 חודשים מיום כניסת החוק לתוקף? עליכם להנגיש את התוספות עד 36 חודשים מיום כניסת החוק לתוקף.
בניתם אתר חדש מ- 24 חודשים מיום כניסת החוק? עליכם להנגיש אותו תוך 36 חודשים מכניסת החוק לתוקף.

כמן כן, כל תוספת לאתר הקיים או אתר חדש החל מ- 24 חודשים מיום כניסת החוק (עד 25.10.15), חייבים להיות מונגשים באופן מידי.

חובת הנגשת האתר חלה על כל מי שמחזיק ברשותו אתר אינטרנט, אין הנחות ואין קיצורי דרך! החוק חל על אתרים קטנים, גדולים, ציבוריים ועוד. אומנם קיימת רשימת פטורים, אך היא קשה להשגה ודורשת הגשת בקשה מפורטת ומנומקת על ידי עורך דין.

דרישות החוק בנושא נגישות האתר:

האתר חייב להיות מונגש עבור עיוורים ולקויי ראיה אשר זקוקים לטקסט גדול יותר באמצעות קורא מסך (A;AA;AAA).
בעלי מוגבלויות מוטוריות בידיהם מתקשים לתפעל את העכבר, כך שהם זקוקים לפיצ' שיאפשר להם להתקדם על ידי מקש ה- TAB והחצים.
לקויי שמיעה זקוקים לכותרות בזמן צפייה בסרטוני וידאו. לכן יש צורך להוסיף כותרות שיאפשרו להם שמיעה אפקטיבית, הדגשת קישורים באתר והוספת כותרות לסרטונים.

חברת "ארדון" מציעה עבורכם הנגשת אתרים ברמה הגבוהה ביותר על פי דרישות החוק, על ידי פיתוח מודולים ייחודיים. אתם מוזמנים להשאיר פרטים וליהנות מאתר מותאם לבעלי מוגבלויות!