רבים אשר השתמשו בבניית אתר וורדפרס יודעים להעיד בראש ובראשונה על קלות התפעול והשימוש באתר מסוג זה. לבעלי האתר יכול רחבה ומלאה בניהול האתר הבנוי בצורה אינטואיטיבית כשתוך כך יכולתם ללמוד ולתפעל אותו בצורה נוחה ונבונה.

אלמנט חשוב הקובע עבור רבים באיזו פלטפורמה יבחרו להקים את אתר האינטרנט שלהם נוגע ליכולת קידומו בצורה אפקטיבית בתוך מנועי החיפוש ובראשם "גוגל". לא פעם נראה עסקים קטנים ובינוניים מופיעים בדפי החיפוש לפני חברות גדולות ומסחריות. קידום האתר מושפע בין היתר מגורמים הנוגעים לקוד איכות האתר, התוכן שבו, מילות המפתח ושאר מאפיינים אשר מקבלים ביטוי נכון בפלטפורמת אתרי הוורדפרס.

אתרים המתבססים על קוד פתוח

שימוש בקוד פתוח מתאפשר בעזרת מתכנתים המשתפים לכל את פיסות הקוד שלהם. הדבר מעניק לאלו הבונים אתר וורדפרס חיסכון רב בזמן ועלויות וזאת תוך שימוש בקודים קיימים שכבר נכתבו על ידי מתכנתים. כיום ניתן למנות קהילה רחבה של עשרות אלפי מתכנתים אשר דואגים לשפר ולשדרג בכל פעם את הפלטפורמות הקיימות באתרי וורדפרס עם אלפי רכיבים ותבניות חדשות המשדרגות בכל פעם את האתר והופכות אותו לנגיש, יעיל וקל יותר לשימוש.

אין צורך באפיון מראש

האופן בו אנו בונים אתר וורדפרס אינו מצריך את אפיונו מראש כפי הנעשה בפלטפורמות אחרות. עבור אלו הבוחרים בבניית אתר וורדפס הקמתו היא כאתר בסיסי שעליו עם הזמן ניתן להוסיף פיצ'רים שונים.

 

עיצוב האתר

אלמנט נוסף וחשוב באתרי וורדפרס הוא היכולת בעיצוב האתר תוך שימוש במגוון רחב של אפשרויות ובקלות יתרה ללא כך צורך לשנות מרכיבים אחרים. הדבר חוסך זמן רב וממון רב ומאפשר בעצם לגדול עם האתר עד שנוכל להיות בטוחים באופן בוא יהיה מעוצב.

התקנת תוספים בחינם

לאתרי וורדפרס ישנם מאות אלפי תוספים זמינים שרובם ללא תשלום. את התוספים ניתן להתקין באופן קל, מהיר ונוח וביכולתם לענות על צרכים רבים של האתר שיש ונצטרך בעת הקמתו ואף בהמשך כשנרצה להוסיף לאתר מאפיינים נוספים להם נחשפנו.
חלק מהתוספים מהם נוכל ליהנות הנוגעים לאתרי וורדפרס המיועדים למכירה ומאפשרים הוספת מוצרים מסוגים שונים, ניהול קופונים והנחות, מכירה של מוצרים וירטואלים ועוד. תוספים אחרים נוגעים להרחבות המאפשרות להציג באתר יותר תוכן כתוב בעמוד אחד, אפשרות להצגה של וידאו ואף תוספים המאפשרים קידום אורגני טוב יותר.